750 TL ve üzeri Kargo Ücretsiz! 750 TL ve üzeri Kargo Ücretsiz! 750 TL ve üzeri Kargo Ücretsiz! 750 TL ve üzeri Kargo Ücretsiz!

Duvara Asılı Hatıralar

Tarih: 01.01.2024 13:22
Duvara Asılı Hatıralar
Küçüktük, şimdiki çocuklar gibi elimizde telefonlarımız, tabletlerimiz; önümüzde bilgisayarlarımız yoktu tabii. Ancak, bizim de oynamaktan usanmadığımız oyuncaklarımız vardı elbette.
Küçüktük, şimdiki çocuklar gibi elimizde telefonlarımız, tabletlerimiz; önümüzde bilgisayarlarımız yoktu tabii. Ancak, bizim de oynamaktan usanmadığımız oyuncaklarımız vardı elbette. Tasolarımız, futbolcu kartlarımız, kenarlarını ezip düzleştirdiğimiz gazoz kapaklarımız, para biriktirerek sahip olduğumuz bir atari veya bisikletimiz, bilyelerimiz vardı. 

Çocukluğumuz teknolojik olmayabilirdi ama çok daha keyifliydi, şimdilerden.

Bir de masallarımız, fıkralarımız, hikâyelerimiz vardı. Kimi zaman gecenin geç saatlerine kadar sobanın başında oturur, büyüklerimizden dinlerdik bunları. Okumayı yazmayı öğrendikçe zamanla kendimiz başladık masallar okumaya, hikâyeleri keşfetmeye. Sonra da keşfettik ki aslında her birimizin bir hikâyesi var. Nasıl doğduğumuz, ilk ne söylediğimiz, ilk aşkımız, okula başladığımız ilk gün, ilk yara izimiz, ilk kalp kırıklığımız ve daha niceleri… 

Biz, hepimizin bir hikâye olduğunu, büyüyüp okuduktan sonra öğrendik.

Farklı hikâyeler vardı. Bir de büyük bir mesele vardı okuyup anlamamız gereken, "Tarih”. Duvarda asılı duran bir kâğıt tomarından, tarihi saptıyordu büyüklerimiz. Kimi, arkasından "Günün Menüsü”ne bakıp, yemek yapıyor. Kimi, "Tarihte Bugün”e bakıp, değerlendirmeler, anmalar veya bayramlar yapıyor, Kimi "Çocuğunuza İsim” bölümüne bakıp, yeni doğmuş bebeğine isim koyuyor. Kimi ise "Namaz Vakitleri”ne bakıp, namazını zamanında eda ediyordu.

Biz, büyüdük…

Ve düşündük ki, hepimiz tarihin çocuklarıyız. Doğduğumuz gün, ilk kez konuştuğumuz gün, okula başladığımız gün, belki de bambaşka bir şehre taşınıp yeni bir hayat kurmaya başladığımız gün.

Kurduğumuz bu bambaşka hayatta, hayatımızın aşkının doğum günü, onunla tanıştığımız gün, evlendiğimiz gün ve hatta çocuğumuzun doğduğu gün.

Gördük ki, her günümüz ayrı özel, her günümüz ayrı güzel.

Bunun için biz, size istediğiniz tarihin takvim yaprağını bulup, güzel bir nostalji yapmanıza, belki de mükemmel bir hediye verip, aşkınıza aşk katmanıza vesile oluyoruz.

Biz, biryapraknostalji.com olarak, size ve sevdiklerinize güzel bir anı bırakmak istiyoruz, önemli bir gününüzde, bir duvarda sizden habersiz, sessiz sedasız duran bir takvim yaprağının elinden tutuyor ve sizinle kavuşturuyoruz. 

        Belki o günü birlikte yâd edersiniz. 

        Mesela işe doğum gününüzden başlayabiliriz, kim bilir siz hayata "Merhaba” derken o gün sizden uzak bir duvarda, hangi hatıralar saklanıyordu bir kâğıt tomarının arasında veya tam da o gün tarihte neler olmuş, ne öneriyordu takvimler isim olarak, doğacak yeni çocuklara…

Ve tarih, asla geri gelmeyeceği için, ona dair her hediye çok kıymetlidir, unutmayın. Eğer, imkânsız bir yerlerden bir hediye ulaştırırsanız sevdiğinize, kalbinde de, ulaşılması imkânsız bir yere ulaşırsınız…

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...